Anetka

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

2007

Fotografie

Anetka se narodila 20.3.2007 ve zlínské porodnici.
Na svět přišla o tři měsíce dříve, vážila 795 g a měřila 33 cm. Je velký bojovník a svůj život si přes řadu problémů vybojovala.
Tři měsíce strávila v nemocnici, kam jsme za ní každý den docházeli – nosili mlíčko, povídali si sní , klokánkovali... Pobyt v inkubátoru byl pro Anetku velmi náročný – prodělala řadu infekcí, byla dlouhou dobu na umělé plicní ventilaci, a výsledkem toho jsou její diagnózy: DMO spastická kvadruparéza, mikrocefalie, atrofie mozku, atrofie očního nervu, epilepsie.
Domů z porodnice jsme šli 19.6.2007, odnášeli jsme si „začarované“ miminko a věřili jsme, že „vše se v radost obrátí“.
Péče o Anetku byla v té době hodně náročná. Kojení, chování, cvičení, pláč… Anetka byla velmi dráždivá, křečovitá, vyžadovala neustálé utěšování v náručí, pohupování na rehabilitačním balóně, a to ve dne i v noci.
Docházeli jsme k řadě specialistů – neurologie, kardiologie, neonatologie, oční, homeopatie, začali jsme cvičit Vojtovou metodou.
Anetka byla také často nemocná – trpěla záněty průdušek, častým nachlazením. V prosinci 2007 jsme museli s Anetkou do nemocnice kvůli zánětu močových cest.Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky